آخرین تورهای اصفهان

استان اصفهان مساحتی حدود 106000 کیلومتر مربع دارد و در مرکز کشور ایران واقع شده است که از شمال به استانهای مرکزی ، قم و سمنان، از جنوب به استانهای کهکیلویه و بویراحمدو فارس، از شرق به استانهای لرستان و چهارمحال بختیاری محدود می شود.

حدود 10 درصد بیابان های ایران در این استان است که بخش اعظم آن را شهرستان های اردستان، نطنز، آران و بیدگل، کاشان و اصفهان می شود.

استان اصفهان یکی از بزرگترین مراکز تولید انواع مختلف صنایع درستی ایران به شمار می رود. این استان از دیرباز گهواره هنرهای زیبا و صنایع دستی بوده است. تزیینات آجری، کاشی کاری، گچ بری و انواع خط در آثار تاریخی اصفهان، از قرن ها پیش تا دوره معاصر، بر اطراف و جوانب مناره ها و داخل و خارج مساجد و هنرهای زری دوزی و قلم کاری، ترمه و نقره کاری و زرنگاری و رونویسی انواع کتاب، قران و قطعات نگارگری و نقاشی جملگی به مرکزیت هنری اصفهان گواهی می دهند. علاوه بر آثار باستانی و دیدنی شهر اصفهان دیدنی های طبیعی و تاریخی زیاد دیگری در برخی از شهرهای این استان همچون شهر کاشان، نیاسر، اردستان، قمصر، سمیرم، آران و بیدگل و ... می باشد که بر جذابیت های این استان افزوده است. استان اصفهان یکی از استانهای مهم در جهت صنایع دستی است که صنایع آن از بهترین و متنوع ترین نوع خود در ایران می باشد. صنایع دستی آن عبارتند از : میناکاری، خاتم کاری، گچبری، گره چینی، مسگری، قلمدان سازی، کاشی کاری، منبت کاری، سفالگری، قلمزنی روی مس و برنج، مینیاتور، قالی بافی، قلمکاری و زری و مخمل بافی.

آب و هوا
0