آخرین تورهای چین

تور چین (China Tour)

آب و هوای چین (China Weather)

وسعت کشور چین باعث شده است تا تنوع آب و هوایی چشم گیری در این کشور ایجاد شود و مانند ایران در واقع هیچ زمانی از سال نیست که در تمام قسمت های آن آب و هوایی یکسان وجود داشته باشد. البته واضح است که آب و هوای چین با مساحتی معادل شش برابر مساحت ایران، تنوع بسیار بیشتری دارد. برای مثال در شمال شرقی آن و شهر هاربین در زمستان سورتمه های برقی دیده می شود در صورتی که در همان زمان در جنوب کشور، در هنگ کنگ و گوانگ ژو هوا گرم است. بلندترین و سردترین کوه های جهان در ارتفاعات هیمالیا در غرب چین و در مقابل، صحرای داغ تاکلاماکان در شمال غربی آن است. آب و هوای چین تحت تاثیر طوفان های خاص این منطقه، به نام مانسون قرار دارد که جهت وزش آنها درفصول مختلف متفاوت است. در فصل زمستان جهت وزش این بادها از ارتفاعات شمالی است و کاهش درجه حرارت را به همراه دارد و در تابستان ها وزش بادهای جنوبی از روی دریا باعث ایجاد هوایی گرم و مرطوب می شود. در شمال شرقی چین، تابستان ها کوتاه و معتدل، زمستان ها طولانی و سرد هستند اما در جنوب غربی آب و هوایی خشک همراه با زمستان های سرد و تابستان های گرم حاکم است. بنابراین هنگام سفر به این کشور، بررسی جدول آب و هوایی منطقه مورد نظر ضروری به نظر می رسد.

 

واحد پول چین (Currency China)

رنمین بی (Renminbi) پول رایج در کشور چین است و واحد آن یوان (Yuan) نام دارد. یک یوان به ده جیائو (Jiao) یا به صد فن (Fen) تقسیم می شود. در این کشور اسکناس های یک جیائو تا صد یوان و سکه یک فن تا یک یوان رواج دارد. لازم به ذکر است که واحد پول هنگ کنگ و ماکائو، که مناطقی با شرایط سیاسی خاص محسوب می شوند، دلار است. در بازار رسمی در فروردین ماه سال 1393 هر دلار آمریکا حدود 6/20 یوان و هر یوان حدود 4135 ریال ارزش داشته است.

 

گردشگری در چین (Tourism In China)

صنعت گردشگری یا توریسم در چین پس از پایان دوران انقلاب فرهنگی رشد فزاینده ای داشته و اکنون چین یکی از مقاصد اصلی مسافران در دنیاست. در سال 2010 این کشور پس از فرانسه و آمریکا، سومین مقصد توریستی در میان کشورهای مختلف دنیا بود. در این سال حدود 56 میلیون گردشگر از این کشور دیدن کردند. طبق پیش بینی سازمان جهانی گردشگری (WTO) در سال 2020 چین به اولین مقصد گردشگری دنیا تبدیل خواهد شد. مکان های باستانی، جاذبه های طبیعی، معماری مدرن، خوراک، امکانات مناسب حمل و نقل و اسکان مسافران و برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های مختلف از عوامل جذب مسافر است به این کشور پهناور هستند. از سوی دیگر روز به روز بر تعداد گردشگران چینی که از کشورهای مختلف جهان بازدید می کنند افزوده می شود.