آخرین تورهای خوزستان - دشت سوسن

استان خوزستان با مساحت 64/057 کیلومتر مربع در جنوب غربی ایران در جوار خلیج فارس و رودخانه اروند رود قرار دارد و مرکز استخراج نفت ایران است.

این استان از شمال غربی با استان ایلام، از شمال با استان لرستان، از شمال شرقیو شرق با استان چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد، از جنوب با خلیج فارس و از غرب با کشور عراق هم مرز است.

شمال و شرق خوزستان را سلسله جبال زاگرس فراگرفته است که ارتفاعات آن در جهت جنوب غربی کاهش می یابد، به طوری که در نواحی جنوبی تر به صورت تپه ماهورهایی نمایان می شود. استان خوزستان را از نظر پستی و بلندی می توان به دو منطقه کوهستانی و جلگه ای تقسیم کرد. استان خوزستان تیره های گوناگون انسانی را در بر می گیرد، همچنین با اینکه بیشینه مردم این استان مذهب شیعه دارند. از دیرباز پیروان دیگر آیین ها نیز در این استان بوده و هستند.

مرکز استان خوزستان شهر اهواز و سایر شهرستانهای آن عبارتند از : آبادان، اندیمشک، اهواز، ایذه، باغ ملک، بندر ماهشهر، بهبهان، خرمشهر، دشت آزادگان، دزفول، رامهرمز، شادگان، شوش، شوشتر و مسجد سلیمان.

بهترین فصل سفر به این استان فصل زمستان و بهار است که در این دو فصل گردشگران زیادی از اقصی نقاط ایران به این منطقه عزیمت می کنند.

 

آب و هوا
0