آخرین تورهای هند

تور هند (India Tour)

آب و هوای هند (India Weather)

با توجه به این که خاک هند از منطقه استوایی آغاز شده و به منطقه معتدل منتهی می شود و با وجود کوهستان های پر برف هیمالیا، این کشور آب و هوایی متنوع از قبیل: (استوایی، پرباران، خشک، سرسبز جنگلی و بیابانی) دارد. این نوع آب و هوا سه فصل متمایز در سال ایجاد می کند. در هند، فصل سرما از اکتبر تا آخر فوریه، فصل گرما از اول مارس تا آخر ژوئن و فصل بارش از اول ژوئن تا آخر سپتامبر ادامه دارد. میانگین حرارت در شمال هند در آخر زمستان 13 الی 16 درجه سانتی گراد و در جنوب هند 24 درجه سانتی گراد می رسد. دو ماه خرداد و تیر که اشعه آفتاب بر بیشتر شبه جزیره به طور عمودی می تابد، گرم ترین ماه های سال هستند، همچنین گاهی حرارت هوا در ماه خرداد در شمال هند از 38 درجه سانتی گراد تجاوز می کند. ریزش باران در هند، تابع وضع مناطق آب و هوایی این کشور است و میزان آن از 100 میلی متر تا 2000 میلی متر در مناطق سواحل غربی تفاوت می کند. در منطقه چراپونجی در ایالت مگالایای هند، سالانه حدود 10 متر باران می بارد. سراسر هند را دو جریان هوایی حامل باران می پوشاند که به مون سون معروف است. به هنگام جریان مون سون در جنوب غربی هند، باران فراوان می بارد. بیشتر باران های موسمی از ناحیه دریای عمان و ساحل جنوب غربی هند سرچشمه می گیرد.

 

واحد پول هند (India Currency)

واحد پول هند روپیه است. تا قبل از سال 1957 هر روپیه به شانزده آنه و هر آنه به دوازده پایی تقسیم می شد، ولی از این تاریخ به بعد واحد پول آنه از بین رفت و اکنون هر روپیه معادل یک صد پیسا است. هر روپیه حدودا 213 ریال ایرانی ایرانی تقریبا معادل 21 تومان و هر دلار آمریکا معادل 45 روپیه است.

 

گردشگری در هند (Tourism In India)

کشور هند با قدمت تاریخی زیاد و آب و هوایی متنوع، جاذبه های فراوانی برای جذب توریست دارد. تعداد افراد شاغل در صنعت گردشگری هند، حدود 42 میلیون نفر در سال 2006 اعلام شده است. در همان سال، حدود 4 میلیون نفر گردشگر از هند بازدید کرده اند. رشد جذب توریست، طی دو سال گذشته، سالانه 13% بوده است. همچنین در سال 2004، حدود 300 میلیون هندی از مناطق دیدنی کشور خود بازدید کردند. این رقم در سال 2002، حدود 270 میلیون نفر بوده است. مکانی که بیشتر مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد، عمارت زیبای تاج محل در آگراست. به طوری که در سال 2003، بیش از سه میلیون نفر از این بنای تاریخی دیدن کرده اند. حدود 60% توریست ها را ایالت های شمالی و 40% را ایالت های جنوبی کشور جذب کرده اند. در سال های اخیر نیز تعداد گردشگرانی که با مقاصد غیر از گردشگری معمولی به هند مسافرت می کنند نیز رو به افزایش است.