آخرین تورهای ترکیبی پوکت سامویی بانکوک

پوکت (Phuket)

جزیره پوکت، با مساحت 543 کیلومتر مربع، بزرگ ترین جزیره تایلند است که در جنوب کشور در آب های دریای آندامان، در اقیانوس هند، واقع شد. بلندترین نقطه این جزیره، مای تائوسیپ سونگ (Mai thao sip song) با ارتفاع 529 متر است. سواحل مناسب شنای جزیره، در غرب شهر پوکت در جنوب شرقی، و فرودگاه در شمال جزیره است. سواحل غربی، چند ساحل شنی دارد، اما سواحل شرقی گِلی هستند. بخشی از این جزیره، نزدیک به شهر فانگ نا (Phangnga) است و به وسیله پلی به این شهر متصل شده است. پوکت، آب و هوای گرم و شرجی دارد و به دو فصل خوب (High season) و بد (Low season) تقسیم می شود. در فصل خوب که از نوامبر تا می است، هوا آفتابی است و بارندگی های ملایمی دارد. فصل بد که از می تا اکتبر است، فصل باران های تند است. طبق آمار سال 2007، جمعیت پوکت، 321/802 نفر و تراکم جمعیت آن، 592/63 نفر در هر کیلومتر مربع بوده است و بر این اساس، یکی از پرتراکم ترین شهرهای تایلند است. کلمه پوکت به معنای کوه جواهر است. در قدیم تصور می شد این کلمه از زبان مالزیایی و از کلمه بوکیت (Bukit) به معنای کوه گرفته شده است، اما اخیرا مشخص شده که این کلمه، تایلندی و به معنای کوه جواهر است. در گذشته، پوکت به خاطر سنگ های معدنی آن شهرت داشته اما امروزه به عنوان بهشت جهان گردان، معروف است و مکانی مناسب برای گذراندن تعطیلات است. این جزیره، یکی از مسیرهای اصلی تجارت بین هند و چین بوده و نام آن بارها در گزارش های مربوط، تجارت دریایی در تاریخ ذکر شده است. امروزه اصلی ترین تکیه گاه اقتصادی این جزیره، مزارع درخت کائوچو و صنعت جهان گردی است. این جزیره یکی از گران ترین مکان های جهانگردی تایلند است. فرودگاه بین المللی پوکت در شمال این جزیره پس از بانکوک دومین قطب بزرگ حمل و نقل هوایی تایلند است. این جزیره، بزرگترین مرکز غواصی تایلند است.

سامویی (Samui)

این جزیره با مساحت 228/7 کیلومترمربع، در هفتصد کیلومتری جنوب بانکوک و در استان سوراتانی در خلیج تایلند، واقع شده است. سامویی، پس از جزایر پوکت و چاونگ، سومین جزیره بزرگ تایلند، و از جزایر زیبای جهان است. این جزیره، از نظر منابع طبیعی، غنی و پر از سواحل شنی سفید،  تپه های مرجانی و درختان نارگیل است. سامویی را بیش از شصت جزیره دیگر احاطه کرده اند که بعضی از آنها بسیار کوچک و برخی دیگر نظیر جزیره تائو، بزرگ هستند. قسمت مرکزی این جزیره، جنگلی کوهستانی و غیرمسکونی است. در این جزیره نیز همانند جزیره پوکت، بخشی به عنوان شهر جزیره شناخته می شود که نام آن ناتون (Nathon) است. بانک ها، دفاتر پستی، رستوران ها و ... در این بخش واقع اند، البته محل خدمات تبدیل ارز و دستگاه های خودپرداز در سراسر جزیره وجود دارند. ساحل ناتون، مرکز اصلی و توقفگاه کشتی ها و قایق هایی است که میان سرزمین اصلی و جزیره، در رفت و آمدند. در جزیره سامویی نیز مانند دیگر نقاط جنوب تایلند، بیشتر ماه های سال، بارانی هستند و فقط دو فصل گرم دارد. طبق آمار سال 2008، این جزیره بیش از پنجاه هزار نفر جمعیت دارد. سامویی، قدمتی حدود 1500 سال دارد و ابتدا در حدود پانزده قرن پیش، ماهی گیران شبه جزیره مالایا و جنوب چین به این جزیره آمدند. تجارت ماهی و نارگیل، مهم ترین منبع درآمد مردمان این جزیره بوده است، اما امروزه جاذبه های جهان گردی، علاقمندان بسیاری را از سراسر جهان به این جزیره زیبا می کشاند. برای رفتن از بانکوک به سامویی، راه های مختلفی وجود دارد که راه زمینی – دریایی آن از همه لذت بخش تر است. در این سفر از شهر سوراتانی با کشتی در مدت تقریبا دو ساعت و طی 35 کیلومتر، به این جزیره می رسید و در طول راه می توانید از تماشای این جزیره و جزایر اطراف آن و همچنین تکه کوه های پوشیده از درخت که درون خلیج تایلند واقع اند، لذت ببرید. بین جزیره سامویی و بنادر مختلف تایلند، قایق ها در رفت و آمد هستند و فرودگاه جزیره نیز فعال است. همانند بقیه نقاط جهان گرد پذیر تایلند، در این جزیره نیز به همه امکانات، دسترسی خواهید داشت. فروشگاه های بزرگ، رستوران های متنوع، جت اسکی، موتور سیکلت های کوچک برای اجاره

بانکوک (Bangkok)

بانکوک، پایتخت تایلند است و در میان تایلندی ها به نام کرونگ تیپ (Krung Thep)نیز شناخته می شود که به معنای شهر فرشته هاست. در گذشته، اروپاییان، این شهر را به دلیل آبراه های بسیار ونیز شرق می نامیدند. این شهر با مساحت 1568/7 کیلومتر مربع، در بخش مرکزی کشور، در کرانه ی باختری رودخانه چائوفرایا نزدیک خلیج تایلند و در عرض جغرافیایی سیزده درجه و 45 دقیقه شمالی و طول جغرافیایی 100 درجه و 29 دقیقه شرقی، واقع است. متوسط ارتفاع شهر، حدود دو متر بالاتر از سطح دریاست که همین امر، باعث شده شهر در فصل بارندگی همواره در معرض سیل باشد. اغلب پس از بارندگی شدید، آب آبراه ها و رودخانه های سرریز می شود و سیل های عظیمی به وجود می آورد. اداره کل شهر بانکوک، اخیرا برای مقابله با این سیل ها، توقف آب و جلوگیری از نفوذ آن به خیابان ها، در طول برخی آبراه ها اقدام به ساخت دیواره های بلندتر کرده است. بانکوک، آب و هوای گرمسیری و بارانی دارد. گرم ترین ماه سال در آن آوریل است با دمای متوسط 35 درجه سانتی گراد و سردترین ماه آن دسامبر است با حداقل دمای متوسط 22 درجه سانتی گراد. پرباران ترین ماه آن سپتامبر  و کم باران ترین ماه ژانویه است.