آخرین تورهای ترکیبی بانکوک پاتایا پوکت

بانکوک (Bangkok)

بانکوک، پایتخت تایلند است و در میان تایلندی ها به نام کرونگ تیپ (Krung Thep)نیز شناخته می شود که به معنای شهر فرشته هاست. در گذشته، اروپاییان، این شهر را به دلیل آبراه های بسیار ونیز شرق می نامیدند. این شهر با مساحت 1568/7 کیلومتر مربع، در بخش مرکزی کشور، در کرانه ی باختری رودخانه چائوفرایا نزدیک خلیج تایلند و در عرض جغرافیایی سیزده درجه و 45 دقیقه شمالی و طول جغرافیایی 100 درجه و 29 دقیقه شرقی، واقع است. متوسط ارتفاع شهر، حدود دو متر بالاتر از سطح دریاست که همین امر، باعث شده شهر در فصل بارندگی همواره در معرض سیل باشد. اغلب پس از بارندگی شدید، آب آبراه ها و رودخانه های سرریز می شود و سیل های عظیمی به وجود می آورد. اداره کل شهر بانکوک، اخیرا برای مقابله با این سیل ها، توقف آب و جلوگیری از نفوذ آن به خیابان ها، در طول برخی آبراه ها اقدام به ساخت دیواره های بلندتر کرده است. بانکوک، آب و هوای گرمسیری و بارانی دارد. گرم ترین ماه سال در آن آوریل است با دمای متوسط 35 درجه سانتی گراد و سردترین ماه آن دسامبر است با حداقل دمای متوسط 22 درجه سانتی گراد. پرباران ترین ماه آن سپتامبر  و کم باران ترین ماه ژانویه است.

پاتایا (Pattaya)

پاتایا، یکی از شهرهای جهان گردپذیر تایلند است و با مساحت 22/2 کیلومتر مربع، در ساحل شرقی خلیج تایلند، حدود 165 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک، واقع است. این شهر، آب و هوای گرم و مرطوبی دارد که به سه فصل گرم و خشک( نوامبر تا فوریه)، گرم و شرجی( مارس تا می) و گرم و بارانی(ژوئن تا اکتبر) تقسیم می شود. به طور کلی پاتایا به سه بخش شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم می شود. طبق آمار سال 2009، این شهر 105/182 نفر جمعیت دارد و تراکم جمعیت آن، 4699 نفر در هر کیلومتر مربع بوده است. نام پاتایا، از مارش نظامی پادشاه تایلند و همراهان او، قبل از سقوط پایتخت قدیمی گرفته شده است. در قرون گذشته، پاتایا فقط یک دهکده کوچک ماهی گیری بوده است، اما بعد از این که اولین گروه نظامیان آمریکایی در سال 1961، زیبایی آن را کشف کردند، پاتایای خفته، به مهم ترین و نخستین ساحلی تبدیل شد که سالانه صدها هزار بازدید کننده را مجذوب خود می کند به طوری که در سال 2005، حدود 5/5 میلیون بازدید کننده از این شهر ساحلی دیدن کرده اند. در سال 1976، این شهر ساحلی، طبق قوانین تایلند، به عنوان شهر به ثبت رسید. به هر حال، ساحل پاتایا که در سراسر آن کلبه های ماهیگیران دیده می شد، طوری عوض شده است که اکنون محل بهترین هتل ها، فروشگاه ها و مراکز تفریحی است. قایق های ماهیگیری به قایق های جهان گردی تبدیل شد و سواحل طلایی پاتایا، پر از شناگران و افرادی شد که برای استفاده از آفتاب دریا از سراسر جهان به آنجا می آیند. آب و هوای پاتایا برای دوستداران آفتاب و ورزش های آبی، بهترین شرایط را دارد و امکان هر نوع فعالیت ورزشی و تفریحی مرتبط با آب در آنجا موجود است.

پوکت (Phuket)

جزیره پوکت، با مساحت 543 کیلومتر مربع، بزرگ ترین جزیره تایلند است که در جنوب کشور در آب های دریای آندامان، در اقیانوس هند، واقع شد. بلندترین نقطه این جزیره، مای تائوسیپ سونگ (Mai thao sip song) با ارتفاع 529 متر است. سواحل مناسب شنای جزیره، در غرب شهر پوکت در جنوب شرقی، و فرودگاه در شمال جزیره است. سواحل غربی، چند ساحل شنی دارد، اما سواحل شرقی گِلی هستند. بخشی از این جزیره، نزدیک به شهر فانگ نا (Phangnga) است و به وسیله پلی به این شهر متصل شده است. پوکت، آب و هوای گرم و شرجی دارد و به دو فصل خوب (High season) و بد (Low season) تقسیم می شود. در فصل خوب که از نوامبر تا می است، هوا آفتابی است و بارندگی های ملایمی دارد. فصل بد که از می تا اکتبر است، فصل باران های تند است. طبق آمار سال 2007، جمعیت پوکت، 321/802 نفر و تراکم جمعیت آن، 592/63 نفر در هر کیلومتر مربع بوده است و بر این اساس، یکی از پرتراکم ترین شهرهای تایلند است. کلمه پوکت به معنای کوه جواهر است. در قدیم تصور می شد این کلمه از زبان مالزیایی و از کلمه بوکیت (Bukit) به معنای کوه گرفته شده است، اما اخیرا مشخص شده که این کلمه، تایلندی و به معنای کوه جواهر است. در گذشته، پوکت به خاطر سنگ های معدنی آن شهرت داشته اما امروزه به عنوان بهشت جهان گردان، معروف است و مکانی مناسب برای گذراندن تعطیلات است. این جزیره، یکی از مسیرهای اصلی تجارت بین هند و چین بوده و نام آن بارها در گزارش های مربوط، تجارت دریایی در تاریخ ذکر شده است. امروزه اصلی ترین تکیه گاه اقتصادی این جزیره، مزارع درخت کائوچو و صنعت جهان گردی است. این جزیره یکی از گران ترین مکان های جهانگردی تایلند است. فرودگاه بین المللی پوکت در شمال این جزیره پس از بانکوک دومین قطب بزرگ حمل و نقل هوایی تایلند است. این جزیره، بزرگترین مرکز غواصی تایلند است.

آب و هوا
0