آخرین تورهای تایلند

تور تایلند  (Thailand Tour)

جغرافیای تایلند (Thailand Geography)

کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا، در طول جغرافیایی 98-106 درجه شرقی و عرض جغرافیایی 6-20 درجه شمالی قرار دارد، از شمال با لائوس و برمه یا میانمار، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با خلیج تایلند و مالزی و از غرب با دریای آندامان و برمه همسایه است. طول مرزهای خشکی این کشور، 4863 کیلومتر است، 1800 کیلومتر با برمه، 1754 کیلومتر با لائوس، 803 کیلومتر با کامبوج و 506 کیلومتر با مالزی. طول مرزهای آبی آن نیز 3219 کیلومتر است. این کشور از طریق مرزهای آبی، از جنوب شرقی با ویتنام در خلیج تایلند و از جنوب غربی با اندونزی و هند در دریای آندمان هم مرز است.

مساحت کل تایلند، 513120 کیلومتر مربع است که از این نظر، پنجاهمین کشور دنیاست. ایران با مساحت 1648195 کیلومتر مربع هجدهمین کشور دنیاست و مساحت تایلند حدود 0/3 مساحت ایران است. مساحت خشکی ها در تایلند، 511/770 کیلومترمربع و وسعت آب های داخلی آن، 2/330 کیلومتر مربع است. یعنی ./4 درصد از مساحت تایلند.

 

آب و هوای تایلند (Thailand Weather)

تایلند، آب و هوای گرمسیری و بارانی دارد. بادهای باران زا، در زمستان از شمال شرقی، و در طول تابستان از جنوب غربی می وزد، در نتیجه جنوب غربی کشور، آب و هوای ابری، شمال شرقی آب و هوای سرد و خشک و قسمت جنوبی کشور، همیشه آب و هوای گرم و شرجی دارد. درجه حرارت هوا درمناطق داخلی کشور، اندکی بالاتر از مناطق ساحلی است به جز در ارتفاعات. در جنوب و مرکز تایلند، درجه حرارت هوا از یک ماه تا ماه دیگر، نوسانات و تغییرات اندکی دارد. متوسط بارندگی در فصل مرطوب 1500 میلی متر، در فصل خشک، بین 150 تا 250 میلی متر و در جنوب تایلند، 2600 میلی متر است.

 

واحد پول تایلند (Thailand Currency)

پول رایج تایلند، بَت (Baht) است و هر بت به یکصد ساتانگ (Satange)تقسیم می شود که معمولا زیاد رایج نیست و اغلب اجناس، حداقل یک بت قیمت دارند. سکه های تایلندی 25 و 50 ساتانگ، یک بت، دو بت، پنج بت، و ده بت هستند. جز آن ها، اسکناس های ده بتی (قهوه ای)، بیست بتی (سبز)، پنجاه بتی (آبی)، صد بتی (قرمز)، پانصد بتی (ارغوانی) و هزار بتی (قهوه ای) نیز وجود دارند. اسکناس ده بتی بسیار کم است و معمولا از سکه های ده بتی استفاده می کنند. روی همه اسکناس ها، تصویر پادشاه فعلی تایلند چاپ شده است. رنگ اسکناس های صد و پانصد بتی، تقریبا یک شکل به نظر می رسند و هنگام شمارش، باید دقت کرد  که اشتباه نشوند.

 

فرهنگ و آداب و رسوم در تایلند (Culture In Thailand)

فرهنگ تایلندی ها آمیزه ای از فرهنگ کشورهای هند، چین، کامبوج و دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی است. همانند بسیاری از کشورهای آسیایی، احترام گذاشتن به اجداد و نیاکان، یک بخش اصلی و ضروری از تمرین های روحانی تایلندی هاست. تایلندی ها بسیار مهمان نواز و بخشنده، نرم خو و صلح جو هستند و سلسله مراتب اجتماعی برای آن ها بسیار مهم است. حریم های خانوادگی، روابط افراد و آزادی های جنسی در تایلند و برخی دیگر از کشورهای منطقه، به خصوص در شهرهای تایلند، با تعالیم اسلام و سنت های ایران بسیار متفاوت است.

آب و هوا
0