آخرین تورهای کرمان

استان کرمان در جنوب شرقی ایران قرار گرفته و از لحاظ وسعت بزرگ ترین استان کشور به حساب می آید و مرکز آن شهر کرمان است که بیش از 11 درصد وسعت کشور را در بر می گیرد.

این استان از شمال با استان های خراسان و یزد، از جنوب با استان هرمزگان، از شرق با سیستان و بلوچستان و از غرب با استان فارس همسایه است. مساحت این استان در حدود 183000 کیلومتر مربع می باشد. کرمان در زمان هخامنشیان بخش عظیمی از شهر (ساتراپی) فارس به شمار می رفت. کرمان از تنوع آب و هوایی از گرم وشدیدا خشک متمایل به نه چندان خشک تا کویری، و در برخی از نقاط مانند بافت و بزنجان از هوایی معتدل و سرد و کوهستانی برخوردار است. این استان تحت تاثیر بادهای مختلف برون منطقه ای و محلی است. وزش این بادها آب و هوای آن را دستخوش تحولات زیادی می کند. تنوع اقلیمی در استان کرمان بسیار زیاد بوده و مناطق کوهستانی سرد و پر برف مثل بزنجان، بافت، رابر، راین، کوهبنان، سیرچ، و نیز مناطق شدیدا گرمی مثل شهداد و جازموریان را در خود جای داده است.

گرم ترین نقطه کره زمین به نام منطقه گندم بریان نیز دراین منطقه قرار گرفته است. کرمان استان موزه هاست. موزه آستانه شاه نعمت الله ولی، تنها موزه مردم شناسی زرتشتیان جهان، موزه ضرابخانه سکه، موزه مردم شناسی، موزه باغ تاریخی ماهان، موزه سنگ در گنبد تاریخی جبلیه، موزه حمام قدیمی قریش رفسنجان، موزه باستان شناسی شهداد، موزه باستانی جیرفت، موزه نمایشگاه یخدان قدیمی و ...

 

 

آب و هوا
0