آخرین تورهای شیراز

وسعت این استان حدود 133 هزار کیلومتر است و تقریبا 1/8 درصد مساحت کل کشور را تشکیل می دهد. این استان از شمال به استان اصفهان، از شرق به استان یزد، از جنوب به استان هرمزگان و از غرب به استانهای کهکیلویه و بوشهر محدود می شود. مرکز این استان شهر شیراز می باشد و شهرهای تابعه آن عبارتند از: استهبان، مهر، آباده، اقلید، جهرم، داراب، سروستان، رامجرد، سپیدان، شیراز، فسا، فیروزآباد، لار، لامرد، سعادت شهر، صفاشهر، کازرون، مرودشت، خنج، نی ریز، نورآباد ممسنی، فراشبند، حاجی آباد، اردکان و ارسنجان

آب و هوای استان فارس درشمال سردسیر، در نواحی مرکزی زمستانها معتدل و بارانی و تابستان ها بسیار گرم است. زبان اکثریت مردم فارسی است اما عشایر ایل قشقایی به ترکی و عشایر عرب زبان به عربی صحبت می کنند. یکی از مناطق مهم عشایری ایران، استان فارس می باشد و بزرگترین ایل ایران (ایل قشقایی) به شش طایفه در فارس به کوچ روی ادامه می دهند.

انواع صنایع دستی در مناطق عشایری و روستایی و نیز در شهرهای استان فارس رواج دارد که بیشترین تعداد آن در گروه بافته های قالی، گلیم و گبه قرار دارد. از دیگر صنایع دستی این استان می توان به خاتم، خاتم سازی و خاتم کاری، معرق چوب، منبت کاری چوب، ریزه کاری، نقاشی روی چوب و سفال و سرامیک سازی، کاشی، معرق کاشی هفت رنگ، طراحی و نگارگری، نقشه کشی فرش، گچ بری، سنگتراشی، ساخت گلهای مصنوعی، آینه کاری، تذهیب و تشعیر و ... نام برد.

استان فارس یکی از استانهای مهم برای گردشگری کشور ایران به شمار می رود چون مهمترین آثار تاریخی و طبیعی و تمدن ایران در این استان قرار گرفته است. مهمترین آثار تاریخی ایران به نام تخت جمشید در این استان و در شهرستان مروشت قرار گرفته که خود سند معتبر تمدن ایران به حساب می آید.

شهر زیبای شیراز نیز با داشتن شعرایی همچون حافظ و سعدی یکی از مشهورترین شهرهای ایران و جهان می باشد.

آب و هوا
0