آخرین تورهای کوالالامپور پنانگ

تور کوالالامپور پنانگ (Kualalampur Penang Tour)

پنانگ (Penang)

ایالت کوچک پنانگ، یا پینانگ در ساحل شمال غربی بخش شبه جزیره مالزی واقع شده است. این ایالت که به مروارید مشرق زمین معروف است یکی از ایالات زیبای مالزی است که به دلیل داشتن سواحل صاف و آفتابی، توجه علاقمندان به ورزش های آبی را به خود جلب کرده است. پنانگ با مساحت 1046 کیلومتر مربع، دومین ایالت کوچک مالزی و پایتخت آن جورج تاون که از نام جورج سوم، پادشاه انگلستان گرفته شده است می باشد. جمعیت این ایالت در سال 2010، حدود 1610000 نفر اعلام شد. در سال 1786 ایالت پنانگ به تصرف انگلیسی ها درآمد و تمام بناها، روش زندگی، آداب و رسوم و حتی غذاهای محلی این منطقه را تحت تاثیر قرار داد که این تاثیر تاکنون ادامه داشته است.

این ایالت از نظر جغرافیایی به دو بخش تقسیم می شود:

1-      جزیره پنانگ که با مساحت 293 کیلومتر مربع در تنگه ی مالاکا واقع شده است. جمعیت این جزیره حدود 721/500 نفر است.

2-      منطقه ولسلی که مساحت آن 753 کیلومتر مربع است و از شمال و شرق با ایالت کداح و از جنوب با ایالت پراک، هم مرز است. جمعیت آن حدود 79650 نفر است.

جزیره پنانگ شکل نامنظمی دارد و پر از تپه های جنگلی است. بلندترین نقطه این منطقه، تپه وسترن است که 830 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. دشت های ساحلی این منطقه محدود است و وسیع ترین دشت آن در شمال شرقی، واقع شده است و دماغه ای را تشکیل داده که جورج تاون در آن واقع می باشد. شکل جغرافیایی ولسلی عمدتا صاف و مسطح است. باتر ورث، مهم ترین شهر ولسلی در امتداد دهانه رودخانه پرای، واقع شده است. جزیره پنانگ، بهشت دوست داران غذاست که از سراسر مالزی وحتی سنگاپور برای تجربه طعم غذاهای بی نظیر به این جزیره می آیند. آشپزی پنانگ، ترکیبی از آشپزی چینی، هندی و مالزیایی است، همچنین به شدت تحت تاثیر آشپزی تایلند قرار گرفته است. پنانگ، بهترین مرکز غذاهای خیابانی در آسیا شناخته شده است. فروشندگان دوره گرد، انواع غذا، به ویژه غذاهای دریایی تازه را در کنار جاده و خیابان می فروشند.

آب و هوا
0