آخرین تورهای کوالالامپور

تور کوالالامپور (Kualalampur Tour)

آب و هوای کوالالامپور (Kualalumpur Weather)

کوالالامپور در تمامی طول سال، آب و هوایی گرم و آفتابی، همراه با بارندگی زیاد دارد. بر عکس شهرهای ایران که تفاوت دمای سالانه در اکثر آنها زیاد است درجه حرارت سالانه کوالالامپور، تقریبا ثابت است. اغلب پس از بارش شدید، به خصوص در مرکز شهر، آب در سطح شهر جاری می شود. در شهر، تعداد زیادی کانال و جوی آب برای هدایت باران وجود دارد. مقدار زیادی از آلودکی هوای ناشی از وسایل نقلیه، کارخانه های صنعتی و دود آتش سوزی های جنگل با بارندگی زیاد رفع می شود و شهر کوالالامپور، نست به سایر شهرهای پیشرفته دنیا، هوای پاکیزه تری دارد. بارش باران، باعث مطلوب تر شدن دمای هوا و سرسبزی شهر نیز شده است.

گردشگری کوالالامپور (Kualalumpur Tourism)

صنعت گردشگری با ایجاد درآمد و فرصت های شغلی، نقش مهمی در اقتصاد شهر کوالالامپور ایفا می کند. وجود هتل های زنجیره ای و بین المللی معروف دنیا، فروشگاه های بین المللی، مراکز خرید بزرگ و عرضه معروف ترین مارک های اجناس، در کنار مراکز دیدنی و تفریحی مختلف، به گسترش هر چه بیشتر این صنعت در شهر، کمک شایانی نموده است. این شهر با ارزان ترین هتل های پنج ستاره دنیا، مراکز خرید بزرگ، غذاهای متنوع و مناظر دیدنی خود، به یکی از شهرهای جهان گرد پذیر جهان تبدیل شده است. در ساحل های اخیر، برگزاری همایش ها و نمایشگاه های مختلف نیز شرکت کنندگان زیادی را جذب کرده است و در حالی که کشورهای آسیایی با مشکل کمبود گردشگر دست به گریبانند، تدابیر مختلف، باعث افزایش درآمد گردشگری کشور شده است به طوری که کوالالامپور، از سال 1997 تا سال 2000، افزایشی معادل 64/6 درصد در تعداد گردشگران خود داشته است.

مراکز خرید کوالالامپور (Kualalumpur Markets)

کوالالامپور با حدود چهار میلیون نفر جمعیت و رفت و آمد سالانه میلیون ها جهانگرد، مراکز خرید متعددی دارد. برای ایرانیان، اغلب مراکز خرید تایم اسکویر، بیبی پلازا و لویت پلازادر منطقه ی بوکیت بین تانگ، فروشگاه سوگو و بازار پارچه فروشان مجاور خیابان اصفهان، مراکز خرید میدولی و پاویلیون، مرکز خرید بنگسار و گاردنز توصیه می شود. البته اجناس ارزان تر در منطقه چینی ها و اجناس مارک دار و گران قیمت، بیشتر در مجموعه تجاری برج های دوقلو یافت می شوند.

آب و هوا
0