آخرین تورهای ازمیر

تور ازمیر (Izmir Tours)

راه سفرسال ها در زمینه تور ازمیر بهترین نرخ و بهترین خدماتبا پرواز های ایرانی و خارجی ( قشم ایر، اطلس گلوبال، ماهان، آتا، معراج، آسمان، سان اکسپرس، تلویند )به شما مسافرین گرامی خدمت نموده است.

جغرافیای ازمیر (Izmir Geography)

ازمیر که در تاریخ به نام Smyrna ثبت شده است، سومین شهر پرجمعیت ترکیه، بعد از استانبول و آنکارا و مرکز ایالت ازمیر است و به عنوان بندری تجاری و صنعتی موقعیت ویژه ای دارد. همچنین، این شهر جزء جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب می شود. ازمیر، دومین بندر بزرگ ترکیه بعد از استانبول است. این شهر در کنار خلیج ازمیر، در کنار دریای اژه و در 38 درجه شمالی و 27 درجه شرقی و در غرب کشور ترکیه قرار دارد. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا سی متر است و مساحت آن در حدود 855 کیلومتر مربع و فاصله این شهر با استانبول 328 کیلومتر و با آنکارا 520 کیلومتر است.

آب و هوای ازمیر (Izmir Weather)

ازمیر آب و هوایی مدیترانه ای دارد. مشخصه این نوع آب و هوا تابستان های طولانی، گرم و خشک و زمستان های معتدل، خنک و بارانی است. اغلب بارش ها در طول ماه های نوامبر تا مارس صورت می گیرد. در طول تابستان معمولا باران نمی بارد و در زمستان برف به میزان بسیار کم می بارد.

بازارهای ازمیر (Izmir Markets)

ازمیر با بازارهای رنگارنگ و نسبتا شلوغ و متنوع، از مراکز خرید مناسب ترکیه است. با خرید کردن از بازارهای ازمیر، با فرهنگ محلی مردم آن آشنا می شوید. از جمله مناطق خرید شهر می توان موارد زیر را نام برد:

Kemeralti/Alsankak/Karasiyaka/Balcova

دیدنی های اطراف شهر Attraction Around City

در اطراف شهر ازمیر و خط ساحلی دریای اژه ترکیه ، تعدادی مکان های جذاب وجود دارد که برای سفرهای کوتاه بسیار مناسب هستند، به خصوص مکان های تفریحی جذابی مانند مانیسا و سواحل بودروم که فقط چند دقیقه با ازمیر فاصله دارند که می توان از آنها به Cesme و Tire اشاره کرد.

پارک ها و مناطق طبیعی ازمیر (Izmir Parks)

Kulturpark/Izmir Birds Paradise/Adnan Saygan Park/Gulf Of Smyrna

آب و هوا
0